KONST / Litografier / Färglitografi 12113183
nr 1211 3183
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 7/40. Motivet: 43x30 cm, 61x48 cm med ram
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 20:45:05
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
22 okt
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson